menuordersearch
esmicro.ir

پروژه های میکروکنترلر محمدزاده ,

محاسبه 4 نقطه دما توسط یک سنسور DS18B20 محاسبه 4 نقطه دما توسط یک سنسور DS18B20 برای تعیین دما به صورت دقیق به یک سنسور دما نیاز داریم که تا حد امکان به سایر عوامل محیطی وابسته نبوده ، کالیبره باشد، دقت اندازه گیری خوبی داشته و دمای منفی را هم نمایش دهد.
سنسوری که بدین منظور در بسیاری از پروژه ها میتوان از آن استفاده کرد ، سنسور دمای DS18B20 می باشد .
سه شنبه بیست و چهارم مهر ۹۷
محاسبه دما توسط سنسور DS18B20 محاسبه دما توسط سنسور DS18B20 مسلما شما برای طراحی مدارات ترمومتر و ترموستات که میخواهید از دقت و کاراآیی بالایی برخوردار باشد به دنبال سنسور مناسب هستید. فرض کنید برای طراحی سیستمهای کنترل کننده ماشین جوجه کشی و یا در کشاورزی و برای کنترل دمای گلخانه ها و ... نیاز به سیستم مطمئن و کار آمد هستید که نوسان و نویز زیادی نداشته باشد و نیز از دقت بالایی برخوردار باشد ، همچنین تا حد امکان به سایر عوامل محیطی وابسته نبوده و کالیبره باشد. شنبه بیست و یکم مهر ۹۷ تنظیم خودکار فیوزبیت ها در بسکام تنظیم خودکار فیوزبیت ها در بسکام فیوز بیت ها (Fuse Bits) و لاک بیت ها (Lock Bits) چند بایت از حافظه میکروکنترلرها هستند که برای یک سری تنظیمات و نیز قفل کردن حافظه میکرو می توان آنها را برنامه ریزی نمود. این چند بایت دارای دسترسی بیتی بوده و با صفر و یک کردن هر کدام از بیت ها بخش هایی از میکرو تنظیم می شود.
شنبه بیست و یکم مهر ۹۷
طراحی با تراشه های لچ و بافر های ولتاژ بالا 8بیتی طراحی با تراشه های لچ و بافر های ولتاژ بالا 8بیتی در طراحی مدارات مبتنی بر سون سگمنت که نیاز به اعداد بزرگ باشد مانند ساعت سالنی و یا شمارنده های چراغ راهنمایی و همچنین تابلوهای روان و ... ما نیاز به استفاده از مقادیر زیادی ال ای دی داریم و مسلماً کاربرد مستقیم پورت میکرو امری غیر ممکن خواهد بود چرا که ما نیاز به جریان زیادی داریم تا همه ال ای دی ها بتوانند با حداکثر نور و درخشندگی ممکن روشن شوند. شنبه بیست و یکم مهر ۹۷ آموزش پروگرام کردن توسط بسکام برای مبتدیان آموزش پروگرام کردن توسط بسکام برای مبتدیان نرم افزار Bascom AVR یکی از قوی ترین نرم افزار های کامپایلری به زبان بیسیک است که برای میکرو کنترلرها ارائه شده است این نرم افزار امکانات زیادی برای برنامه نویسی و کامپایل و تولید فایل هگز تا پروگرام کردن برنامه را دارا می باشد . شنبه بیست و یکم مهر ۹۷