menuordersearch
esmicro.ir

پروژه های میکروکنترلر محمدزاده ,

نکاتی پیرامون چیپ های SIM800 نکاتی پیرامون چیپ های SIM800 امروزه در بسیاری از پروژه های مبتنی بر پیام کوتاه از چیپ های بسیار خوب شرکت سیمکام یعنی SIM800 و یا مشابه آن استفاده میشود که علاوه بر جثه کوچک از امکانات بسیار خوبی از جمله GPRS ، بلوتوث ، GSM ، GPS و ... برخوردار میباشند. شنبه بیست و هشتم مهر ۹۷ ارتباط خودکار دو ماژول بلوتوث HC-05 با یکدیگر ارتباط خودکار دو ماژول بلوتوث HC-05 با یکدیگر مسلماً تا کنون از ماژولهای بلوتوث HC05 برای ارتباطات رادیویی در پروژه های خود استفاده نموده اید، ولی شاید یک طرف وسیله ارتباطی شما با سیستم طراحی شده گوشی هوشمند و برنامه اندروید بوده است.
در بسیاری از پروژه ها ما نیاز داریم تا بین دو میکروکنترلر بصورت خودکار ارتباط رادیویی برقرار نموده و دیتا رد و بدل نماییم.
جمعه بیست و هفتم مهر ۹۷
کنترل سرعت توسط L293D کنترل سرعت توسط L293D در این پروژه با استفاده از آی سی L293D میخواهیم توسط میکروکنترلر و مد تایمر PWM سرعت موتورهای DC را کنترل و علاوه بر آن جهت چرخش راست و یا چپ آن را نیز تغییر دهیم. هدف از این پروژه آشنایی با مد PWM و کنترل دور موتور توسط آی سی L293 میباشد. سه شنبه بیست و چهارم مهر ۹۷ پروتکل های رایج در خانه هوشمند پروتکل های رایج  در خانه هوشمند خانه‌های هوشمند امروزه به عنوان یکی از بخش‌های مهم سیستم‌های مدیریت جامع ساختمان یا همان BMS مورد توجه واقع شده‌اند. خانه‌های هوشمند با هدف ایجاد آسایش و امنیت برای کاربران به سرعت در حال توسعه می باشند. سه شنبه بیست و چهارم مهر ۹۷ حذف نویز در مدارات میکروکنترلری حذف نویز در مدارات میکروکنترلری متاسفانه یکی از شایعاتی که از موقع روی کار آمدن میکروهای AVR مطرح شد این بود که ای وی آرها نویز پذیرند و به درد کار صنعتی نمی خورند. سه شنبه بیست و چهارم مهر ۹۷ اصول و مبانی جوجه کشی اصول و مبانی جوجه کشی جوجه کشی مصنوعی با دستگاهی به نام ماشین جوجه کشی (incubator) انجام میشود یا به عبارت دیگر ماشین جوجه کشی به وسیله ای اطلاق میشود که در آن شرایطی مشابه شرایط طبیعی توسط اجزای مختلف فراهم میشود سه شنبه بیست و چهارم مهر ۹۷