menuordersearch
esmicro.ir

نکاتی پیرامون چیپ های SIM800 ,

۱۳۹۷/۷/۲۸ شنبه
(2)
(0)
نکاتی پیرامون چیپ های SIM800
نکاتی پیرامون چیپ های SIM800

امروزه در بسیاری از پروژه های مبتنی بر پیام کوتاه از چیپ های بسیار خوب شرکت سیمکام یعنی SIM800و یا مشابه آن استفاده میشود که علاوه بر جثه کوچک از امکانات بسیار خوبی از جمله GPRS، بلوتوث ، GSM، GPSو ... برخوردار میباشند.

با توجه به سوالات متعدد و مشکلات زیادی که بسیاری از عزیزان و کاربران سایت چه از طریق کامنت و یا ایمیل و ... در رابطه با طراحی های خود در زمینه سیستمهای مبتنی بر پیام کوتاه و جی اس ام  توسط SIM800و یا SIM900  و امثال آن از اینجانب دارند تصمیم گرفتم توسط این مقاله  نکاتی که حاصل تجربه بنده در زمینه سیستمهای مبتنی بر جی اسم ام و پیام کوتاه بوده رو بطور خلاصه و مفید خدمت شما عرض کنم تا برای آندسته از دوستانی که تازه به این کار روی می آورند نیز راه گشا باشد.

در این مقاله به ذکر مشکلاتی پرداخته شده که خیلی از شما ممکن است تا کنون با آن مواجه بوده و یا  بعداً و در اثر برنامه نویسی نامناسب با آن مواجه شوید.

 

در اینجا فرض بر این است که شما تا حدودی با نحوه راه اندازی اولیه و قطعات اولیه جانبی برای راه اندازی ماژول آشنایی دارید. به همراه فایل پی دی اف ، یه نمونه کلی از سور برنامه با بسکام قرار داده شده است.

 

رمز فایل فشرده : www.esmicro.ir

 

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر