menuordersearch
esmicro.ir

طراحی با تراشه های لچ و بافر های ولتاژ بالا 8بیتی ,

۱۳۹۷/۷/۲۱ شنبه
(3)
(0)
طراحی با تراشه های لچ و بافر های ولتاژ بالا 8بیتی
طراحی با تراشه های لچ و بافر های ولتاژ بالا 8بیتی

در طراحی مدارات مبتنی بر سون سگمنت که نیاز به اعداد بزرگ باشد مانند ساعت سالنی و یا شمارنده های چراغ راهنمایی و همچنین تابلوهای روان و ... ما نیاز به استفاده از مقادیر زیادی ال ای دی داریم و مسلماً کاربرد مستقیم پورت میکرو امری غیر ممکن خواهد بود چرا که ما نیاز به جریان زیادی داریم تا همه ال ای دی ها بتوانند با حداکثر نور و درخشندگی ممکن روشن شوند.

 

استفاده از رفرش نیز قطعا باعث کم نور شدن تابلو خواهد شد. در اینجا استفاده از آی های نوع لچ مانند 74HC573  و یا 74HC574 و ... ضروری به نظر میرسد. خیلی از افراد کار با این نوع آی سی ها برایشان جای سوال دارد که آی سی لچ چیست و چگونه استفاده میشود.

 

کلاً لچ یک خاصیت قفل شوندگی است ، یعنی خروجی ما در حالت آخرین وضعیت اعمالی به ورودی تا زمان برقراری جریان تغذیه باقی میماند. ما در این مقاله میخواهیم نحوه استفاده از آی سی 74HC573 و 74HC574 رو برای شما ذکر کنیم. 

 

با یک پروژه آموزشی نحوه استفاده از این آی سی های پرکاربرد را آموزش میدهیم تا بتوانیم بعداً در طراحی مدارات بزرگ و تابلوهای روان از آن بهره ببریم. امیدوارم مفید واقع شود. با هر بار زدن دکمه روی مدار ، شمارشگر یک واحد افزایش یافته و از 0 تا 9 را شمارش میکند.

 

زبان برنامه نویسی : بسکام

شماتیک : نرم افزار پروتیوس

 

قیمت : رایگان

رمز فایل فشرده : www.esmicro.ir

 

 

طراحی با آی سی لچ

 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر