menuordersearch
esmicro.ir

نرم افزار سون سگمنت ,

۱۳۹۸/۱۱/۱۶ چهارشنبه
(1)
(0)
نرم افزار سون سگمنت
نرم افزار سون سگمنت

شاید نرم افزار های مختلفی برای استخراج کد سون سگمنت در سایتها دیده باشید ، ولی همانطور که میدانید صرفاً برای حالتی میشود استفاده نمود که پایه های A تا G و نیز نقطه سون سگمنت به ترتیب به پایه های شماره 0 تا 7 پورت مورد نظر متصل شوند !

 

حال ممکن است شما در طراحی PCB و با توجه به چیدمان سایر قطعات و نیز ترتیب پایه های سون سگمنت خریداری شده با مشکل اتصال ترتیبی پایه ها مواجه شده و نیز بدلیل استفاده از جامپر و ... باعث شلوغی و بزرگتر شدن اندازه مدار و PCB شود.

 

بنابراین شما میخواهید بطور دلخواه، هر پایه ای از پورت میکروکنترلر و یا شیفت رجیستر را که به پایه های سون سگمنت نزدیک بود متصل نمایید ، مثلا پین شماره صفر پورت را به پایه G از سون سگمنت و یا پین شماره 4 پورت را به A از سون سگمنت و ....

 

خب اگر با تبدیل مبناها آشنایی دارید مشکلی نیست ، فقط کافیه تا کدهای مربوطه با توجه به اتصالات دلخواه رو محاسبه نموده و کد باینری و نهایتاً هگز مربوطه را تولید کنید ، ولی مطمئناً ممکن است باعث سر درگمی و صرف زمان زیادتری شود.

 

چون خودم با اینگونه موارد در طراحی های PCB سروکار زیادی دارم این اپلیکیشن اندرویدی را برنامه نویسی نموده تا بدین شکل وقت کمتری رو صرف استخراج کدها کنم.

 

این نرم افزار رو نیز به رایگان تقدیم میکنم به دوستداران و همراهان همیشگی سایت www.esmicro.ir  .

 

توسط این برنامه از طریق دکمه "تنظیمات" میتوانید پینهای مربوط به پورت را تعیین کنید که به کدام سگمنت از سون سگمنت متصل شده است. چنانچه پینها را بصورت تکراری تعریف نمایید برنامه خطا گرفته و پیغام خواهد داد. همچنین میتوانید کاراکترهای مورد نظر را طراحی و نیز نوع سون سگمنت مورد استفاده خود را نیز تعیین نمایید.

توسط دکمه "بازنشانی" ، کلیه تنظیمات به حالت اولیه برخواهد گشت.

 

چند نکته :

فرقی نمیکند که شما در طراحی های خود مستقیماً از پورت میکروکنترلر استفاده نمایید و یا از آی سی های شیفت رجیستر مانند 74HC595 . در هر دو حالت پینهای پورت از شماره صفر تا 7 نامگذاری شده اند که در برنامه نیز میتوان آن را تعریف نمود.

فقط یک نکته رو فراموش نکنید که چنانچه در خروجی پورت از بافرهای معکوس کننده و یا پکیجهای ترانزیستوری مانند ULN2803 استفاده مینمایید ، حتی اگر سون سگمنت کاربردی شما از نوع آند مشترک نیز باشد باید دیتای مورد نظر را از نوع کاتد مشترک انتخاب نمایید ، چون معکوس کننده ها اطلاعات باینری را معکوس خواهند کرد.

 

 

دانلود اپلیکیشن اندروید

 

رمز فایل دانلودی : www.esmicro.ir

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

1 نظر
parvaz par
پنج شنبه هفدهم بهمن ۹۸
پاسخ
()
()
parvaz par
ممنون مهندس برنامه بسيار عالي و کاربردي هست .
پاسخ مدیر سایت
خواهش میکنم. موفق باشید
پاسخ مدیر سایت